Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

1.kapitola

BĚCHOVICE“ – STATISTIKA

 

MÍSTO ÚVODU

Tato brožura by ráda oslavila tradici nejstaršího nepřerušeného silničního závodu v Evropě, běhu na 10 km Běchovice – Praha. Činí tak prostřednictvím „čísel“ a „holých dat“ s vírou, že čísla řeknou (skoro) vše… Malou ukázkou budiž následující grafy, které výmluvně svědčí o tom, že jsou to především sami běžci, kdo tvoří tuto tradici, ale že také tato tradice svým způsobem „tvoří“ běžce, resp. je schopna přitáhnout je k účasti. A o běžce nám jde „až v prvé řadě“! Tato brožura jim chce ukázat, že každý rok je o co bojovat: každá jejich „čárka“ účasti i každá vteřina, kterou ukrojí z výsledného času, spolutvoří tradici závodu a tvoří jejich tradici osobní či rodinnou.

1.1.kapitola LISTINA VÍTĚZŮ

M U Ž I

 

Rok

Jméno vítěze

Klub

Čas

Náskok

1897

WOLF Jakub

AC Sparta

39:03

2:34,0

1898

WOLF Jakub

AC Sparta

40:00,2

1:22,0

1899

WOLF Jakub

AC Sparta

38:54

9,0

1900

ŠPIČKA Matyáš

AC Sparta

39:39,8

36,8

1901

PETZOLD Ludvík

AC Sparta

39:14

8:06,0!

1902

ŠMUCR Antonín

AC Sparta

39:00,0

46,2

1903

ŠMUCR Antonín

DSC Praha

40:00

1:13,0

1904

NEJEDLÝ Arnošt

SK Slávia

38:39,6

50,0

1905

NEJEDLÝ Arnošt

SK Slávia

39:00,4

1:05,0

1906

NEJEDLÝ Arnošt

SK Slávia

36:28

4:42,2

1907

NEJEDLÝ Arnošt

SK Slávia

37:44,2

19,0

1908

NETTELBECK Paul

FC Charlottenburg Berlin

37:57,6

3,8

1909

DVOŘÁK Antonín

AC Sparta

35:45,4

34,6

1910

DVOŘÁK Antonín

AC Sparta

36:01,4

36,0

1911

SLAVÍK František

AC Sparta

35:50

1:14,4

1912

PENC Vladimír

SK Slávia

35:43,2

56,0

1913

SLAVÍK František

AC Sparta

36:41,6

1:46,4

1914

KEJHA Antonín

Pedestrian Kr.Vinohrady

34:25,2

49,8

1915

BLEDÝ Josef

SK Slávia

37:47

1:37,8

1916

HÁJEK Václav

Pedestrian Kr.Vinohrady

39:34

3,0

1917

CARP Jiří*

SK Slávia

39:39,6

4,8

1918

KEJHA Antonín

SK Smíchov

36:55,4

59,2

1919

ROTT Václav

SK Smíchov

39:53,6

59,2

1920

VOHRALÍK Václav

AC Sparta

34:20

1:48,2

1921

LIEHNE Josef

AC Sparta

34:29,2

1:02,8

1922

LIEHNE Josef

AC Sparta

35:33

1:51,0

1923

ŠINDLER Vilém

AC Sparta

34:52,4

36,2

1924

NEDOBITÝ Karel

AC Sparta

36:26,8

46,8

1925

DROZDA Václav

AFK Kolín

34:57,4

24,6

1926

NEDOBITÝ Karel

AC Sparta

34:34,4

35,8

1927

NĚMECKÝ Josef

SK Slávia

33:46,8

50,2

1928

NĚMECKÝ Josef

SK Slávia

33:23,6

10,2

1929

NEDOBITÝ Karel

AC Sparta

34:42,6

49,9

1930

LÉDR Jaroslav

AFK Kolín

34:06,8

5,4

1931

SLEZÁČEK Jan

SK Židenice

33:36,6

29,0

1932

ŽOFKA Václav**

AFK Přelouč

34:37,2

0,7

1933

ROZVODA Otakar

SK Slávia

34:04,4

17,6

1934

KOŠČAK Josef

SK Slávia

33:03,4

39,1

1935

HRON Josef

VŠ Sport Praha

32:32,8

25,0

1936

BOMBÍK Ludvík

Sokol Olomouc

34:18,4

3,8

1937

HUŠEK Josef

Sokol Smíchov I

31:44,2

50,4

1938

PIVOŇKA Jan

AC Sparta

33:29,6

8,6

1939

BOMBÍK Ludvík

Sokol Olomouc

33:31,8

14,6

1940

HOŠEK Václav

AC Sparta

33:45,2

12,8

1941

VANĚK Antonín

Moravská Slávia Brno

34:18,0

3,1

1942

HUŠEK Josef

NSK Praha

32:00,6

18,4

1943

HALUZA Jan

Baťa Zlín

32:47,4

8,7

1944

HALUZA Jan

Baťa Zlín

33:21,6

14,2

1945

DIRINGER Emil

AC Sparta

34:10,0

13,0

1946

DOLENSKÝ Přemysl

AFK Stráže bezpečnosti

33:32,4

24,6

1947

ZABLOUDIL Karel

SK Slavia Praha

33:56,2

8,0

1948

ŠOUREK Jaroslav

Sokol Sparta Bubeneč

32:56,8

20,2

1949

ŠOUREK Jaroslav

ZSJ Bratrství Sparta

32:11,2

1:29,8

1950

LIŠKA Jaroslav

ATK Praha

32:58,2

2,4

1951

HERČÍK Miroslav

Spartak ČKD Sokolovo

32:25,6

6,2

1952

ŠOUREK Jaroslav

ATK Praha

34:22,8

24,4

1953

LIŠKA Jaroslav

Dynamo Slavia Praha

32:28,8

24,8

1954

KOLLER Jiří

ÚDA Praha

33:24,6

4,6

1955

ULLSPERGER Ivan

ÚDA Praha

31:07,2

51,0

1956

KANTOREK Pavel

Spartak Praha

31:34,0

56,6

1957

KANTOREK Pavel

Spartak Praha

32:45,6

25,6

1958

TOMIS Miloš

Dukla Praha

31:05,0

36,2

1959

GRÄF Mirko

Lokomotiva Liberec

31:14,4

6,0

1960

TOMÁŠ Josef

Spartak Hr. Králové

31:41,0

17,8

1961

KANTOREK Pavel

RH Praha

30:46,6

3,6

1962

TOMÁŠ Josef

Spartak Hr. Králové

29:50,0

31,6

1963

TOMÁŠ Josef

Spartak Hr. Králové

29:43,4

26,4

1964

BALŠÁNEK Vladimír

Dukla Praha

31:21,4

4,8

1965

TOMÁŠ Josef

TJ Dvůr Králové

31:34,8

10,8

1966

MLÁDEK Václav

Secheza Lovosice

30:51,6

29,8

1967

MLÁDEK Václav

Secheza Lovosice

29:51,8

32,2

1968

MLÁDEK Václav

RH Praha

30:47,4

21,0

1969

PETR Stanislav

RH Praha

30:25,4

26,4

1970

HOFFMAN Stanislav

Dukla Praha

30:33,8

11,4

1971

PĚNKAVA Pavel

RH Praha

31:48,2

0,2

1972

ZVONÍČEK Martin

Slávia Praha

31:13,4

0,8

1973

HOFFMAN Stanislav

Dukla Praha

29:24,2

6,6

1974

HOFFMAN Stanislav

Dukla Praha

30:12,0

51,6

1975

ZWIEFELHOFER Vlastimil

Slávia VŠ Praha

28:35,2

0,8

1976

MORAVČÍK Dušan

Dukla Praha

30:45,2

6,2

1977

HOFFMAN Stanislav

Dukla Praha

30:13,2

2,4

1978

ZWIEFELHOFER Vlastimil

RH Praha

29:47,6

5,2

1979

ZWIEFELHOFER Vlastimil

RH Praha

30:23,6

49,9

1980

UVIZL Ivan

TJ Vítkovice

29:47,6

16,2

1981

ZWIEFELHOFER Vlastimil

VŠ Praha

30:28,0

2,0

1982

TESÁČEK Lubomír

Dukla Praha

29:59,0

13,0

1983

TESÁČEK Lubomír

Dukla Praha

31:51,0

16,0

1984

TESÁČEK Lubomír

Dukla Praha

29:29,2

7,2

1985

TESÁČEK Lubomír

Dukla Praha

29:46

38,0

1986

TESÁČEK Lubomír

Dukla Praha

29:18

5,0

1987

UVIZL Ivan

RH Praha

30:14

1,0

1988

PIPA Petr

Sparta ČKD Praha

30:15

21,0

1989

UVIZL Ivan

RH Praha

29:32

9,0

1990

PETRO Róbert

Dukla Ban.Bystrica

30:49

4,0

1991

ŠTEFKO Róbert

Dukla Ban.Bystrica

29:52

11,0

1992

ŠTEFKO Róbert

Dukla Ban.Bystrica

29:33

15,0

1993

KUČERA Michal

PZO Zlatopramen

30:03

1,0

1994

PEŠAVA Jan

LIAZ Jablonec n.N.

30:09

25,0

1995

ŠUBRT Luboš

Dukla Praha

30:11

9,0

1996

CHEGE Laban

Keňa

28:33

24,0

1997

PEŠAVA Jan

Dukla Praha

28:59

1:00,0

1998

ŠTEFKO Róbert

Slovensko

29:34

21,0

1999

ANTONĚNKO Nikolaj

Ukrajina

30:17

5,0

2000

JANIŠEVSKÝ Maxim

Ukrajina

30:12

6,0

2001

ŠTEFKO Róbert

Slovensko

29:21

33,0

2002

VANKO Miroslav

Slovensko

29:46

19,0

2003

ŠTEFKO Róbert

Slovensko

29:34

26,0

2004

EZAYEDI Ali Mabrouk

Libye-Puma team ČR

30:39

4,0

2005

ŠTEFKO Róbert

AK Kroměříž

30:00

45,0

Pozn.: „Náskok“ = v cíli na druhého běžce

* vlastním jménem Jindřich Košvanec

** " Jaroslav Štork (známý jako Štork – Žofka)

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA